درباره ما


مهندسی پارس‌آلیاژ در سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را در زمینه ریخته‌گری آلیاژهای مس تحت استاندارد‌های UNS و ASTM به صورت انواع برنز صنعتی آغاز به کار نمود. تولیدات این مجموعه شامل منگنز برنزها، آلومینیوم برنزها، نیکل برنزها و برنزهای قلع یا فسفر برنزها، برنزهای سفید یا نقره آلمانی، سیلیکون برنزها، برنج ها، انواع آلیاژهای آلومینیوم، آلیاژهای یاتاقان یا انواع بابیت‌ها، مدل سازی و ماشین کاری می‌باشد و با تکیه بر مهندسین مجرب در زمینه متالورژی علاوه بر ریخته‌گری و طراحی به عنوان مشاور و ارائه خدمات مهندسی با دیگر صنایع همکاری ‌نموده و قادر است که قطعاتی مختلف تا وزن ۱۵۰۰ کیلوگرم ریخته‌گری نماید. پروسه‌های ریخته‌گری در این مجموعه شامل ریخته‌گری به صورت استاتیک یا ثقلی به روش ماسه تر، ماسه CO2، فول مولد و ریخته‌گری به روش سانتریفیوژال (گریز از مرکز) جهت تولید انواع بوش‌ها، ریخته‌گری در قالب‌های فلزی یا ریژه و ماهیچه‌گیری به روش هات باکس (محفظه گرم) و کلد باکس (محفظه سرد) می‌باشد.

این مجموعه در واحد کنترل کیفی مجهز به کوانتومتر جهت انجام آنالیز ترکیب شیمیایی آلیاژهای مختلف و دستگاه سختی‌سنج جهت سختی سنجی آلیاژها، آزمون متالوگرافی می‌باشد. مهندسی پارس‌آلیاژ تولیدکننده قطعاتی نظیر یاتاقان‌ها، بوش‌ها، استندها و بالشتک‌های مورد مصرف در صنایع سیمان، نورد و فولاد، مس و تولیدکننده انواع شفت‌ها، رینگ‌ها‌، چرخ‌دنده‌های برنزی جهت استفاده در صنایع ماشین سازی و ساخت انواع ایمپلر، پروانه‌های خنک کننده و پمپ‌های مورد نیاز در نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها، تولیدکننده سمبه ماتریس جهت کشش استیل و انبوهی از انواع قطعات مورد مصرف صنایع کشور می‌باشد. مفتخریم که با شرکت‌ها و کارخانجاتی نظیر صنایع فولاد، ماشین سازی، سیمان، پتروشیمی و پالایشگاه‌ها، خودروسازی، صنایع برق و نیرو، صنایع نظامی، صنایع دریایی، صنایع کاغذ سازی، صنایع غذایی و غیره همکاری می‌نمائیم.

شرکت پارس آلیاژ، توانایی تهیه و تولید آلیاژ مناسب برای ساخت انواع سنبه و ماتریس جهت کشش استیل که مورد مصرف در کلیه صنایع که از ورق استیل بابت تولید لوازم خانگی و صنعتی استفاده می‌شود را دارد. این آلیاژ خاص در گروه آلیاژهای آلومینیوم برنزها با گرید های متفاوت قرار دارد که آلیاژی بسیار ترد و شکننده و در تماس با ورق استیل بسیار لغزنده می‌باشد و همین امر سبب استفاده از این آلیاژ در کشش های عمیق (deep drawing) می‌شود.

این شرکت آلیاژی که در صنایع دریایی برای تهیه انواع پروانه ها اعم از پروانه کشتی یا متعلقات کشتی که در معرض آب شور دریا قرار دارند و باید مقابل عوامل شیمیایی و خورنده و شرایط جوی محیط مقاوم باشند را تحت استاندارد های معتبر تولید نموده و توانایی انجام عملیات از صفر تا صد را دارد.

ما امیدواریم بتوانیم در صنعت کشور مجموعه‌ای از بهترین عملکردها را در صنایع متالوژی ارائه دهیم.

تماس با ما